5. Jak získat za nemovitost co nejvíce peněz?

26.03.2021

Existuje mnoho nástrojů, jak vytěžit z aktuální poptávky maximum... pokračování

Existuje mnoho nástrojů, jak vytěžit z aktuální poptávky maximum. Jako samoprodejci zde budete trochu znevýhodněni, neboť realitní trh se velice rychle vyvíjí a zkušení makléři již vědí, jak celý proces zastřešit a co pro navýšení ceny udělat. My vám ale přesto několik jednoduchých tipů dáme.

Neprodávejte nemovitost prvnímu zájemci. Při větším zájmu o vaši nemovitost můžete uspořádat Open house neboli Den otevřených dveří. Pozvěte všechny zájemce na prohlídku v jeden den v určitých časových rozestupech. Chvíle, kdy se začnou potkávat mezi dveřmi, má značný psychologický efekt - uvědomí si, že nejsou sami a vy tak získáte prostor pro vyjednávání o ceně. Opět také ušetříte čas, protože se nebudete muset na každou prohlídku připravovat zvlášť.

Pokud bude mít zájem o koupi vícero poptávajících, sdělte jim, že nemovitost prodáte nejlepší nabídce. Každý bude mít možnost určit částku, kterou je maximálně ochoten zaplatit. Tímto procesem můžete finální prodejní cenu navýšit. Pro někoho ovšem nemusí být rozhodující pouze výše ceny, ale například způsob financování či rychlost transakce. Každý prodejce má tak možnost rozhodnout, co pro něj "nejlepší nabídka" znamená v reálu.

Věděli jste, že profesionální makléři prodávají nemovitosti pomocí aukce, která může cenu navýšit až o 35 %? Zde už ale potřebujete znalosti profesionála a technickou platformu, která proces aukce zastřešuje.